Bir Mezuniyet Töreni Sonrası..

Ay biz yine kaybolmuşuz ortalardan. Bu hayat çok fena muhabbetine girmeden, hiçbi şey olmamış gibi devam edeyim bence.

Bugün ODTÜ'de mezuniyet töreni vardı. Geçen sene, kendi mezuniyetimizde, her şey bir anda olup bitmiş, şahsen ben yaşadığımdan pek bir şey anlamamıştım. Bu sene de hazır birkaç arkadaşım mezun oluyorken, bir de gidip dışardan nasıl göründüğüne bakayım dedim ve anladım ki baya şenlikli gözüküyor. :) en şenlikli kısmıysa, staddaki geçişler tabi ki. Bütün bölümler sırayla, hazırladıkları farklı farklı pankartları tribünlerde oturan ailelerine göstererek, el sallayarak, yer yer çığlıklar atıp zıplayarak, şarkılar söyleyerek stadın etrafını dolaşıp yerlerine oturuyorlar. Ortaya da şöyle manzaralar çıkıyor :

Felsefe - kardeşimle en beğendiğimiz oldu bu - tabula rasa. :)

Mimarlık - bu da içmimarlık okuyan kardeşimden oldukça aşina olduğumuz bi durumdu tabi.
Makina Mühendisliği - işte buna çok güldük, hala da gülüyoruz hatta. :pBilgisayar Mühendisliği - bu da gönderme dolu pankartlarımızdan sadece bir tanesiydi.Psikoloji - bizimki daha güzeldi (:p) ama koymasam çatlardım.


Sonrası ise, uzun konuşmalar, alınan diplomalar eşliğinde eğlenceli fotoğraf çekilmeler. Yine de garip bi şekilde, kendi mezuniyetimden daha fazla duygulandığımı hissettim arkadaşlarımı izlerken. Her sene gitmeye karar verebilirim her an. Fotoğrafını çekecek kimseyi bulamazsam, sadece pankartları çekerim, nolacak sanki. :)

p.s : Bizim (2010 psikoloji bölümü mezunları) pankartımızı da çok merak ettiniz di mi? Söylemek lazım, pankartın boyanmasında fatoş'un da bol emeği geçmiştir. Neyse, fazla söze gerek yok, bu manidar şarkının devamını bilirsiniz zaten. :p :)

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Güzel derlemişsiniz Beyza.

A.C dedi ki...

en başarılı tabula rasa imiş. gerçi bilgisayar mühendizliğinin pankartı da çok başarılı olmuş ama (:

beisa~ dedi ki...

@adsız : teşekkürler, kompozisyonum iyidir. :p

@a.c: evet ya alican, iyiydi ikisi de. başka toplumsal mesajlı pankartlar da güzeldi aslında, çevre mühendisliğinin "aynı sudan içmeyiz biz" vardı mesela. beğendik yani. :)

seni blogumuzda gördüğümüze sevindik bu arada. :)